צדק, צדק תרדוף!
תוכן העניינים

צדק, צדק תרדוף! סיפור על מקרה אמיתי

מה קורה כשלקוח פונה לעורך דין שאינו מתמחה בתחום הנזיקין והדברים מתחילים להשתבש שלא באשמת הלקוח ולא בידיעתו? לפניכם סיפור מקרה:

רקע

אדם נפגע במהלך תאונת עבודה, שלא מאפשרת לו להמשיך בעבודתו או לעבוד בעבודה אחרת.

הוא מגיש תביעה נגד חברת הביטוח של המעסיק באמצעות עורך דין והיות ואינו בקיא בעניינים משפטיים, סומך על עורך דינו שינהל עבורו את התיק באופן המקצועי ביותר.

ההסתבכות

היות והליכים משפטיים לוקחים זמן רב ובמקרה זה מדובר אף על שנים ספורות אותו אדם משנה את מקום מגוריו לאורך תקופה זו.

כמו כן, מצבו הבריאותי התדרדר באותה תקופה ולא אפשר לו לצאת מביתו כלל, אפילו לא לצורך הגעה לדיונים בבית המשפט.

עורך דינו, אשר הבין, מאוחר מדי, כי לתביעת הנזיקין אין סיכויי הצלחה משביטוח לאומי פיצו כבר את הלקוח באופן המרבי בגין התאונה, החליט על דעת עצמו שאינו מבקש מהשופט להגיע לדיון ללא הלקוח לאור מצבו הבריאותי  של הלקוח ולאחר שיצר ויכוח לא נעים עם הלקוח פשוט עזב את התיק בלא מסירת פרטי הלקוח וכתובתו לתיק בית המשפט.

המשמעות

כתוצאה מהתפטרות עורך הדין ואי מסירת פרטי הלקוח לבית המשפט, נתקבלו החלטות בתיק, התקיים דיון (!) ואף ניתן פסק דין מבלי שהלקוח היה מודע אליהם כלל!

ברגע שהדבר הגיע לידיעתו של הלקוח, ועל כך שמוטל עליו לשלם כ-13,000 ש"ח בגין הוצאות בית משפט שנפסקו משלא הגיע לדיון, הוא מיד פנה לחיפוש עורך דין בדרום עם התמחות בנזיקין ובביטול פסקי- דין ומצא אותנו.

השלב הבא

הגשנו לבית המשפט באופן בהול בקשה לביטול פסק דין שניתן בהיעדר התייצבות וזאת מתוך חובת הצדק, הוכחנו שהתובע לא קיבל את החלטות בית המשפט, לא ידע שהתיק ממשיך להתנהל, ולא תיאר לעצמו שבהמשך להשתלשלות האירועים המצערת עורך דינו השאיר את המצב כמו שהוא- לא ביטל את הדיון והתפטר מן הייצוג.

התוצאה

השופט החליט לבטל את פסק הדין ואת ההוצאות שנפסקו במסגרתו לאלתר מתוך חובת הצדק ואיפשר ללקוח למחוק את התביעה ללא צו להוצאות.

אודות כותב המאמר:
משרד עו"ד אהוד גבאי ושות'
משרד עו"ד אהוד גבאי ושות'

משרד עורכי דין אמין, מקצועי ובעל ניסיון רב בתחום המשפחה, האזרחי, מקרקעין, הוצאה לפועל, דיני חברות, ביטוח לאומי ועוד. אצלנו תקבלו את כל השירותים תחת קורת גג אמינה אחת עם יחס אנושי וליווי צמוד.

אהבתם את הכתבה? מוזמנים לשתף:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
פוסטים נוספים באותו נושא:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מחפש משרד עורכי דין מקצועי , ערכי ובעל ניסיון?
074-766-13-74
בואו נדבר!

מלאו ושלחו אלינו את הטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם:

בואו נדבר!

מלאו ושלחו אלינו את הטופס הבא ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן