כח הגישור

גבאי אלון ושות'

גישור הוא שיטה אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים מחוץ לכותלי בית המשפט, בעזרת מגשר מוסמך אשר מסייע לצדדים להשיג הסכם בעניין שבו לצדדים אינטרס משותף וחילוקי דעות, בדרך של הידברות ישירה ובהסכמה בין הצדדים המעורבים בסכסוך. הליך הגישור הוא ההליך המומלץ לאנשים שנמצאים בסכסוך ורוצים להימנע מהביורוקרטיה והעלויות הכבדות של בתי המשפט. ניתן לפנות להליך גישור בכל שלב של הסכסוך, כל זמן שלא ניתנה הכרעה על ידי בית המשפט. צדדים שיש ביניהם סכסוך יכולים לפנות למגשר מיד כשמתגלה הסכסוך (ביחד או לחוד) ואפילו לאחר שהחלו הליכים בבית משפט עם עורכי דין. להלן מקרה שלדוגמא:

בעל עסק בדרום, מאזור אשדוד, פנה אלינו לאחר שמכר מפעל של ייצור שבבים- מלאכה כבדה כאשר סכום העסקה היה כמה מאות אלפי שקלים. לאחר רכישת המפעל ע"י הקונים הם טענו להפרה יסודית של החוזה בטענה שמכונות המפעל שווקו חיים, לאחר שמהנדסים אימתו זאת, ואינן שוות אגורה שחוקה ודרשו את ביטול העסקה, ואת כספם חזרה. הלקוח שלנו טען שמסר את המכונות תקינות והרוכשים הם אלה שקלקלו אותן. ניהלנו הליך גישור בין הצדדים כאשר בסופו מנענו את ביטול העסקה והוחלט להפחית מסכום העסקה רק 50,000 ש"ח. 

אם המקרה היה מגיע בסופו של יום לכותלי בית המשפט כמובן שללקוח שלנו היו הוצאות הרבה יותר גבוהות; שכר טרחת עו"ד, תשלום למומחים, סחבת משפטית, עיכוב העסקה והכרעה שכלל לא ידוע מה היו תוצאותיה, לכן יש מקרים בהם עדיף לקבל פיתרון יעיל באופן המהיר ביותר באמצעות הליך גישור אצל מי שמומחה לכך.

מחפש משרד עורכי דין מקצועי , ערכי ובעל ניסיון?

דילוג לתוכן