כל מה שחשוב לדעת על מכירת דירה

גבאי אלון ושות'

לצד הדברים הברורים שחשוב לעשות לקראת מכירת דירה, ישנם גם תהליכים משפטיים חשובים לא פחות ועליהם נרחיב בהמשך מאמר זה.

הבסיס

כידוע, לפני מכירת דירה חשוב להכין אותה לקראת הקונים הפוטנציאליים. הכוונה היא לכך, שחשוב שכשהמתעניינים יגיעו לראות אותה, עליה להיות צבועה ומסודרת לקראת קבלת דיירים חדשים. זאת, על מנת שהם יוכלו כבר מהביקור הראשון לראות את עצמם גרים בה או משכירים אותה בקלות. כמו כן, חשוב כמובן לבחון את שווי הדירה בשוק, על מנת שתוכלו לתמחר אותה כראוי.

השלב המשפטי הראשון

במקביל להכנת הדירה לקראת מבקרים, חשוב גם להתחיל להתכונן מהבחינה המשפטית לקראת המכירה. אם כן, השלב הראשון הוא בחירת עורך דין מקרקעין, שילווה אתכם לאורך כל התהליך של המכירה ויוכל לעזור לכם מההיבט המשפטי כבר מתחילת הדרך ועד לסופה.

נסח טאבו

כדי להיות בטוחים שאתם אכן יכולים למכור את הדירה שלכם, עליכם להוציא נסח טאבו. כך תוכלו לדעת בוודאות, שהדירה אכן רשומה על שמכם ושלא מצפות לכם הפתעות כדוגמת עיקול שלא היה ידוע לכם לגביו. לשם כך עליכם לברר את מספר הגוש והחלקה המדויקים וכדי למצוא אותם ניתן לבדוק בטופס חשבון הארנונה או באינטרנט. במידה והדירה אינה רשומה בטאבו, עליכם להוציא אישור זכויות.

היטלים

לפני מכירת דירה חשוב לבדוק מהם ההיטלים החלים על המוכר. בדרך כלל מדובר על היטל השבחה ומס שבח, העוסקים בשווי ההשבחה של הנכס. כלומר, אם רכשתם את הדירה "על הנייר" וכיום אתם מוכרים אותה כשהיא מוכנה ומושקעת, הרי שהיא שווה הרבה יותר מכפי שהייתה שווה כאשר רכשתם אותה ועל הרווח שלכם מהמכירה אתם מחויבים במס.

החלק החשוב ביותר

לפני ביצעו עסקת מקרקעין מכל סוג שהוא חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין מקרקעין ורצוי שיכיר ויהיה מנוסה בעסקאות מקרקעין באיזור המדובר. לדוגמה, אם אתם מוכרים דירה באשקלון, כדאי להתייעץ עם עורך דין באשקלון, על מנת שיוכל לתת לכם את כל המידע המשפטי הנחוץ לכם ולמנוע טעויות שעלולות לעלות לכם ביוקר ולא מעט עוגמת נפש.

מחפש משרד עורכי דין מקצועי , ערכי ובעל ניסיון?

דילוג לתוכן